Co warto zobaczyć w Paryżu?

Co warto zobaczyć w Paryżu?

Paryż to nie tylko wieża Eiffla, której nie można pominąć, zwiedzając stolicę Francji, lecz również inne atrakcje, jedne bardziej, inne mniej znane. Na miłośników francuskiego jedzenia czekają w Paryżu liczne restauracje, a osoby kochające zwiedzanie również nie będą zawiedzione.

Bez względu na to, czy wyjeżdżasz do Paryża na mecz Paris Saint-Germain, czy organizujesz podróż poślubną, jest kilka obowiązkowych atrakcji turystycznych, które powinny znaleźć się na Twojej podróżniczej mapie.

Pierwszy raz w Paryżu

Osoby, które nigdy wcześniej nie były w stolicy Francji, powinny zacząć od zwiedzania klasycznych atrakcji, które znajdują się we wszystkich przewodnikach. Oczywiście nie można przegapić selfie z wieżą Eiffla w tle. Niezależnie od tego, czy zabytek ten wzbudza Twój zachwyt, czy może czujesz się przesycony jego obecnością w popkulturze, nie możesz pominąć tego punktu. Dorosła osoba za wjazd na II piętro płaci 16 euro, a na szczyt wieży Eiffla 22 euro, natomiast dzieci do lat 4 mają darmowy wstęp.

Wśród kanonicznych atrakcji turystycznych znajduje się również Katedra Notre-Dame, którą możesz zwiedzać za darmo codziennie od 8:00 do 18:45, a w weekendy do 19:15.

Na mapie Twojej podróży nie może zabraknąć również Luwru, czyli jednego z najpopularniejszych muzeów świata, w którym znajduje się m.in. słynna Mona Liza. Obywatele UE w wieku 18-25 lat mogą wejść do Luwru za darmo, natomiast osoby z UE, które ukończyły 25. rok życia płacą 22 euro.

Będąc w Paryżu, nie możesz nie zobaczyć słynnych na cały świat Pól Elizejskich, na których końcu znajduje się równie popularny wśród turystów Łuk Triumfalny, otwarty dla turystów od 1836 roku. Wewnątrz Łuku Triumfalnego znajduje się muzeum, w którym można obejrzeć film dokumentalny oraz eksponaty dotyczące budowy Łuku.

Co zobaczyć podczas kolejnych podróży?

Podczas kolejnej wizyty w Paryżu warto udać się w mniej popularne miejsca. Jeśli jesteś fanem Paris Saint-Germain lub ciekawi Cię, gdzie teraz rozgrywa mecze Neymar Jr, koniecznie musisz odwiedzić stadion paryskiego klubu piłkarskiego Parc des Princes, z którego od 1973 roku korzysta drużyna PSG. Znajdziesz tam również sklep klubowy, w którym kupić koszulki piłkarskie Nike dedykowane paryskiej drużynie i inne gadżety z logo ulubionych francuskich piłkarzy.

Niezwykłą gratką dla fanów słodkości będzie natomiast odwiedzenie Muzeum Czekolady, w którym każdy turysta może poznać historię czekolady oraz wziąć udział w degustacji wytwarzanych na miejscu przysmaków. Pojedynczy bilet kosztuje 12-15 euro, a bilet uprawniający do degustacji 25-28 euro. Warto dopłacić do biletu, by mieć możliwość spróbowania pysznej francuskiej czekolady.

Miłośnicy „Asterixa i Obelixa” mogą udać się do Parku Astérix, wypełnionego niezapomnianą rozrywką i postaciami znanymi z komiksów oraz filmów. Kilka razy w roku odbywają się tu również spektakle, a każdy odwiedzający może zobaczyć 6 krain tematycznych: Poprzez Wieki, Wikingowie, Antyczna Grecja, Imperium Rzymskie, Galowie oraz Starożytny Egipt. Park znajduje się w Plailly, ok. 37 km od Paryża.

Powrót do góry