Co warto zobaczyć podczas wyjazdu do Barcelony?

Co warto zobaczyć podczas wyjazdu do Barcelony?

Słoneczna Barcelona jest częstym kierunkiem wybieranym przez turystów kochających hiszpańskie słońce oraz piłkę nożną. W Barcelonie można naprawdę odpocząć, zwłaszcza jeśli wybieracie się tam jesienią i zimą, kiedy w Polsce brakuje słońca.

Pyszne jedzenie, sympatyczni ludzie i aura katalońskiego miasta sprawia, że każdy dzień spędzony w Barcelonie jest wart zapamiętania. Barcelona słynie z kilku atrakcji turystycznych, których nie możesz pominąć podczas swojej podróży.

Świątynie, parki i fontanny

Na pierwszym miejscu atrakcji turystycznych, których nie można przegapić, wymieniana jest zwykle Sagrada Familia, czyli monumentalna świątynia zaprojektowana przez Antoniego Gaudiego, której budowę rozpoczęto w 1882 i nie skończono do tej pory. Turyści mogą jednak zwiedzać nieskończoną jeszcze budowlę, w której mieści się ponad 5000 osób naraz! Wejście do świątyni kosztuje 15 euro, lecz warto wydać tę kwotę, by zobaczyć jedną z najpiękniejszych budowli na świecie od środka.

Jeśli spodoba Ci się Sagrada Familia, nie możesz przegapić wizyty w miejscu, które również zostało zaprojektowane przez Antoniego Gaudiego. Park Güell, bo o nim mowa, to przepięknie miejsce, w którym możesz odpocząć po całym dniu zwiedzania, w otoczeniu natury i pięknych mozaik. Za wstęp do Parku pobierana jest opłata w wysokości 8 euro.

Będąc w Barcelonie, chciałbyś zobaczyć coś naprawdę wyjątkowego? W takim razie nie możesz pominąć odwiedzenia Font Màgica, miejsca rodem z bajek Disneya. Font Màgica to kompleks ogromnych fontann, które można podziwiać podczas niezapomnianych spektakli, w których oprócz wody wykorzystywane są również dźwięki i światła.

Na miłośników architektury gotyckiej czeka również monumentalna Katedra św. Eulalii w Barcelonie, która została wzniesiona między XIII a XV wiekiem i stanowi siedzibę archidiecezji barcelońskiej. W Katedrze można zobaczyć m.in. krzyż, który był obecny na statku biorącym udział w bitwie pod Lepanto z 1571 roku.

Gratka dla miłośników futbolu

Wiele osób podróżuje do Barcelony, by znaleźć się na stadionie Camp Nou i odwiedzić muzeum poświęcone ulubionej drużynie piłkarskiej. W słynnym muzeum FC Barcelony poznasz historię klubu, obejrzysz z bliska historyczne trofea, a także odwiedzisz strefę multimedialną, trybuny, lożę prasową, szatnie, tunel, boisko i salę konferencyjną. W muzeum możesz kupić również pamiątki, takie jak m.in. oryginalne koszulki piłkarskie Nike zaprojektowane dla FC Barcelony. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 25 euro, warto jednak zapłacić każdą kwotę, by przeżyć niezapomniane chwile w tym ważnym dla każdego fana Barçy miejscu. Dzieci w wieku do 5 lat mogą odwiedzić muzeum za darmo. Warto połączyć wycieczkę do Barcelony z wizytą w muzeum Camp Nou oraz uczestnictwem w meczu. Należy jednak pamiętać, że w czasie dni meczowych trasa po stadionie jest niemożliwa. Bilety na spotkania warto kupować wcześniej przez oficjalne serwisy internetowe i nigdy nie ryzykować, kupując tańsze wejściówki od ulicznych sprzedawców, którzy niestety mogą czyhać na naiwnych turystów.

Powrót do góry