Ważna rola goalkeeper’a

Ważna rola goalkeeper’a

Wszyscy doskonale wiedzą, jak ważną funkcję w zespole pełni bramkarz. Czasami zdarza się tak, że tuż po meczu mówi się tylko o nim, i to jego nazwisko wymieniane jest, jako to, które przyczyniło się do zwycięstwa. Bo gdyby nie jego dobre interwencje, to wynik meczu mógłby być zgoła inny. I choć do skuteczności bramkarza przyczynia się talent i ciężka praca, to jednak nie można zapomnieć o dodatkowych „pomocach”, które sprawiają, że czuje się on pewnie, komfortowo i całą swoją uwagę może skupić na piłce. I tym aby nie wleciała ona do bramki, którą dzielnie broni.

A zatem co wpływa na tę pewność siebie i dobre samopoczucie? Z całą pewnością dużą rolę odgrywa odpowiedni strój, czyli rękawice, które są podstawowym wyposażeniem bramkarza oraz bluza bramkarska. A więc pewny chwyt to jedno, a odpowiednia ochrona ciała to drugie. Wszystko ważne i być może przyczyniające się do wyniku. Bo jeśli bramkarz nie może skupić się na meczu, ponieważ ma zbyt ciasną bluzę lub taką, która nie przepuszcza powietrza przez co się poci i męczy, to niestety jego skuteczność nie jest tak dobra, jak w momencie gdy strój jest dobrej jakości i prawidłowo dobrany.

Czym kierować się przy wyborze bluzy bramkarskiej?

Zacznijmy od tego, że mamy do wyboru dwa rodzaje bluz – z krótkim rękawem oraz z długim rękawem. Decyzja na jaką opcję się decydujemy zależy od indywidualnych preferencji. Choć bez wątpienia najlepiej posiadać zarówno jedną jak i drugą. Może się bowiem zdarzyć tak, że pomimo tego, że preferujemy na przykład bluzę z długim rękawem, to aura może sprawić, że dużo bardziej komfortowo będzie się czuł bramkarz w krótkim rękawie. Biorąc pod uwagę to, że bluza bramkarska nike to wydatek rzędu stu kilkudziesięciu złotych, to spokojnie możemy sobie pozwolić na zakup dwóch wariantów żeby być gotowym na każdą pogodę. Dużo osób przy wyborze bluzy kieruje się jej wyglądem, kolorystyką, nadrukiem itp. Natomiast jak nietrudno się domyśleć, nie to jest najważniejsze. Bluzy bramkarskie przede wszystkim muszą być wygodne, dobrze dopasowane i wykonane z wysokiej jakości materiału. Tylko jeśli wszystkie te warunki będą spełnione, możemy mówić o tym, że bluza jest profesjonalna, a bramkarz dobrze się w niej czuje. Bo nie tylko zawodowi piłkarze muszą posiadać wysokiej jakości garderobę… Jeśli gramy amatorsko, ale regularnie i trenujemy w różnych warunkach atmosferycznych, to strój jest niezwykle ważny. W takim wypadku bluza powinna zatrzymywać ciepło w zimne dni, a być przewiewna i odprowadzać je w upalne.
Niezależnie ile masz lat i od jak dawna trenujesz… Jeśli jesteś bramkarzem i chcesz zadbać o swoje zdrowie, a przy okazji wygląd jak profesjonalista, to bluzy bramkarskie nike są właśnie dla Ciebie! Zapoznaj się z naszą ofertą, zobacz jakimi bluzami dysponujemy i spraw sobie odrobinę przyjemności. W niej z jeszcze większą ochotą będziesz udawał się na treningi i z dumą oraz satysfakcją będziesz bronił każdej piłki. Zamów bluzę bramkarską jeszcze dziś, a być może będziesz mógł przyjść w niej już na najbliższy trening.

Powrót do góry