Wrażenia z użytkowania butów Adidas Copa Mundial. Czy poczujemy się jak legendy futbolu?

Wrażenia z użytkowania butów Adidas Copa Mundial. Czy poczujemy się jak legendy futbolu?

Chcesz być jak Franz Beckenbauer? A może Zinedine Zidane? W jaki sposób legendy piłkarskie osiągnęły sam szczyt i na zawsze pozostały w pamięci wielu kibiców? Oczywiście ze względu na niespotykany talent, choć i temu należy czasami pomóc. Bez odpowiedniego obuwia i Zidane nie osiągnąłby najwyższych laurów, stąd przyjrzymy się, czy to także zasługa Adidas Copa Mundial. Obuwie produkowane przez niemiecką markę od 1978 roku.

Czy warto zaufać tradycji Adidas Copa Mundial?

Buty z serii Adidas Copa Mundial to już legendarny produkt, którego pomysłodawcą był sam Adolf Dassler. Niestety założyciel giganta odzieżowego z Niemiec nie dożył dnia, kiedy to jego wizja ujrzała światło dzienne. Końcowy projekt to zasługa spadkobierców sławetnych braci. To oni zastosowali innowację, która nigdy wcześniej nie miała miejsce na rynku sprzętu sportowego. Otóż do wyrobu Adidas Copa Mundial użyto prawdziwej kangurzej skóry.

To dzięki niej obuwie jest trwałe oraz elastyczne, przez co otrzymamy idealne dopasowanie do stopy. Poza funkcjonalnościami oczywiście należy zwrócić uwagę na klasyczny wygląd. Czerń oraz trzy białe paski z dopiskiem Adidas Copa Mundial, to także oznaka pozostania przy wieloletniej tradycji marki. Obecnie niewielu piłkarzy wybiera takie wybarwienia butów. Choć kolor nie gra, to dobra prezencja również jest ważna na boisku. Może wzbudzić szacunek u rywali.

Adidas Copa Mundial i sekret podeszwy

Buty Adidas Copa Mundial odznaczają się skórzaną cholewą i podeszwą zewnętrzną o podwójnej gęstości. Ten element obuwia decyduje od dziesięcioleci o ich wysokim standardzie. Spód Adidas Copa Mundial zapewnia bardzo dobrą zwrotność, przyczepność na twardej nawierzchni oraz niespotykane czucie piłki przy nodze. Walory te są gwarantowane przez producenta.

Są też niezwykle lekkie oraz posiadają szybkoschnącą wkładkę. To bardzo ważne przy dużej intensywności. Higiena stóp u piłkarzy jest niezwykle ważna i o tym nie zapomniano przy produkcji Adidas Copa Mundial. Ich świetne wyprofilowanie wpłynęło na wiele cech, które pozwalają na to, że stopa będzie idealnie leżała w cholewie. Pianka EVA to poczucie niezapomnianego komfortu.

Adidas Copa Mundial zakupem na lata

Jeśli poszukujemy obuwia piłkarskiego, które będzie nam służyć przez kilka sezonów, to Adidas Copa Mundial swoją wytrzymałością dają taką gwarancję. Dzięki nim można się poczuć niezastąpionym na boisku. Jest tak od dziesięcioleci, ten legendarny klasyk to jeden z najlepiej sprzedających się produktów niemieckiego giganta odzieżowego.

Adidas Copa Mundial to buty z poziomu najwyższego, czyli pełni profesjonalnego. W końcu swoje zaufanie im okazali tacy piłkarze począwszy od Michael Platiniego po Juana Sebastiana Verona, czy Zinedine Zidane. Producent zapewnia, że wysoka pięta jest gwarantem ochrony i bezpieczeństwa stawu skokowego. Ryzyko kontuzji tej części stopy jest zminimalizowane. Adidas Copa Mundial pasują do osób z normalną i szerszą stopą. Zastosowano układ sznurowania symetryczny, dzięki czemu dopuszczalne są podbicia zwykłe lub wyższe. To obuwie, które powinien mieć w swoim wyposażeniu każdy nieustępliwy piłkarz na boisku.

Powrót do góry