Wybór halówek to nie lada wyzwanie. Podpowiemy Ci, na co zwrócić szczególną uwagę

Wybór halówek to nie lada wyzwanie. Podpowiemy Ci, na co zwrócić szczególną uwagę

Halówki są specjalistycznym obuwiem, które wykorzystuje się do gry w piłkę nożną halową, czyli poprawne mówiąc – futsal. Jeżeli jest to dla Ciebie jedynie zabawa, nie musisz mieć drogich i profesjonalnych butów. Jeśli jednak z tym sportem wiążesz swoja przyszłość – koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Opowiemy Ci o tym, na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę. Na podstawowe elementy uwagę zwraca również Adidas, który jest czołowym producentem wspomnianego obuwia.

Pierwszą i podstawową zasadą podczas kupna halówek jest określenie budżetu, który można przeznaczyć na wspomniane obuwie. Potem sprawdź, jakie halówki w danej cenie oferuje Adidas lub inny wiodący producent. Stawiając na własny rozwój nie powinieneś kupować obuwia sportowego z nieznanych firm.

Halówki – na co zwrócić szczególną uwagę?

Kiedy wybierzesz już odpowiedni model obuwia, pomimo tego, że będzie pochodziło od wiodącego producenta, warto sprawdzić poszczególne elementy, z których się składa. Pewność, że kupimy produkt najwyższej jakości jest bardzo cenna.

Pierwszym i jednym z ważniejszych elementów jest wkładka w środku buta. To właśnie ona sprawia, że stopa piłkarza jest stabilna. Szukając odpowiedniego obuwia,warto pokusić się o to, które będzie posiadało wzmocnioną piętę i specjalny kołnierz na kostkę. Tylko wtedy mamy pewność, że nasza stopa będzie odpowiednio zabezpieczona przed urazem.

Kolejnym istotnym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest cholewka i szpic buta. Jeśli zależy Ci na tym, aby buty, które właśnie kupiłeś wytrzymały kilkanaście meczów. Zapewne wiele osób radziło Ci, aby kupując halówki, nieważne, czy będą wyprodukowane przez Adidas, czy innego znanego producenta, brać pod uwagę jedynie te skórzane, które doskonale dopasowują się do nogi. Zaskoczeniem zatem może być dla Ciebie fakt, że największe gwiazdy rezygnują z tego typu obuwia na rzecz halówek wykonanych z materiału.

Co takiego mają w sobie halówki z materiału?

Kiedy przyjrzymy się halówkom wykonanym ze skóry i tym wykonanym z materiału, zauważymy, że jedyną rzeczą, która je łączy jest fakt, iż można grać w nich w halową piłkę nożną. Okazuje się, że obecnie halówki Adidas oraz te wykonane przez innych producentów z materiału cieszą się większą popularnością niż te wykonane z innych tworzyw. Grając we wspomnianych wyżej butach, zawodnik czuje większą lekkość. Producenci zadbali o to, żeby halówki, trochę przypominające szkolne buty na lekcję wychowania fizycznego, były wyprofilowane w taki sposób, aby piłka idealnie trzymała się przy stopie. Poza tym wspomniane wyżej buty pozwalają na doskonałą cyrkulację powietrza, dzięki czemu stopa się nie poci, a noga nie ślizga niebezpiecznie w wykorzystywanych do gry butach. Materiał zachowuje się zupełnie inaczej niż syntetyk czy skóra naturalna, stąd można zauważyć, że halówki adidas wykonane z materiału są o wiele bardziej elastyczne, dzięki czemu zawodnik swobodniej czuje się na boisku.

Powrót do góry