Wybór obuwia sportowego nie musi być trudny

Wybór obuwia sportowego nie musi być trudny

Kiedy przed Tobą lub Twoim dzieckiem pojawia się szansa zaistnienia w klubie sportowym, zapewne na początku się cieszysz. Jednak z czasem, kiedy o tym myślisz zaczynają dopadać Cię wątpliwości. I nie chodzi tutaj o to, czy odniesiesz sukces, ale o odpowiednie wyposażenie, które pozwoli Ci go odnieść. Mowa tutaj nie tylko o stroju, który w klubie dostaniesz, ale przede wszystkim o odpowiednie obuwie, które pozwoli Ci dać z siebie wszystko na treningach i meczu. Dlatego też, aby CIę uspokoić w dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jakie obuwie wybrać do poszczególnych rodzajów nawierzchni.

Rodzaj obuwia – halówki czy korki?

Zanim wybierzesz się do sklepu z obuwiem sportowym, zastanów się nad tym, na jakiej nawierzchni stoczysz bój o zwycięstwo. Od tego będzie zależał rodzaj obuwia, który będzie Ci potrzebny.

Jeśli nie wiesz, czy będziesz grał na hali czy na trawie, warto zapytać o to trenera. Tutaj wybór będzie prosty. Kiedy będziesz grał na hali, musisz zaopatrzyć się w halówki Adidas. Trochę trudniej może pójść Ci z wyborem korkotrampek, bowiem rodzaj korka zależał będzie od nawierzchni. Może okazać się, że każde boisko, na którym wystąpisz posiada inną trawiastą nawierzchnię – jedno grząskie, drugie zbitą trawę, a jeszcze inne naturalną. Jedno w tym wypadku jest pewne – taki sam rodzaj korkotrampek Ci nie wystarczy. Tutaj będziesz musiał oprzeć się na wielu rodzajach korków. Co ciekawe, najnowsze modele pozwalają na to, aby podstawa buta była jedna, zaś korki wkręcane. Co za tym idzie – możesz mieć na stopie sprawdzone buty, które nie będą Cię uwierać i ocierać i dokręcać do nich jedynie odpowiednie korki.

Pamiętaj, że jeśli do nawierzchni dobierzesz złe obuwie, nie tylko nie odniesiesz sukcesu, ale również w wielu przypadkach nie będziesz mógł liczyć na uwzględnienie reklamacji w sklepie.

Profesjonalne czy nie – oto jest pytanie!

Wybierając obuwie sportowe do gry w piłkę nożną, warto również zastanowić nie tylko nad ich rodzajem, ale również stopniem zaawansowania. Okazuje się bowiem, że producenci poszli o krok dalej i wyprodukowali obuwie o mniej lub bardziej profesjonalne. Wybór tak naprawdę zależy tylko od zawodnika. Jeśli wie, że będzie grał amatorsko, ale chce mieć profesjonalne halówki Adidas, nikt nie zabroni mu ich kupić. Sprawa ma się trochę inaczej w przypadku sytuacji odwrotnej. Trochę dziwnie wyglądałby w butach amatorskich zawodnik, który zawodowo gra w piłkę nożną. Owszem, nikt nie zabroni mu ch kupić, jednak najważniejsze mecze ligowe, czy reprezentacyjne powinny być rozgrywane w obuwiu najwyższej jakości.

Co mamy na myśli pisząc buty profesjonalne i amatorskie? O tym dowiecie się w kolejnym artykule, który już niebawem. Zanim pojawi się na naszej stronie, zastanów się nad informacjami, które opisaliśmy w tym artykule. Wiemy, że możesz mieć mętlik, dlatego postanowiliśmy odpowiednio dozować informacje, abyś podjął słuszną decyzję i kupił najlepsze buty, na jakie będzie Cię stać.

Powrót do góry