Z czego składa się zimowy strój piłkarski?

Z czego składa się zimowy strój piłkarski?

Zachęta do zimowej aktywności

Wychodzenie na boisko, gdy mamy do czynienia z niskimi temperaturami bez odpowiedniego ubioru, to najprostsza droga do przeziębienia się. Opuszczając ciepłe pomieszczenia warto zadbać o ciepłą odzież piłkarską oraz bieliznę termiczną. Ciepły dres piłkarski wystarczająco może zabezpieczyć nas przed mrozem. Co wchodzi w skład zimowego stroju piłkarskiego?Jakie korzyści może dostarczyć nam takie rozwiązanie?

Buty i bielizna termiczna mające bezpośredni wpływ na naszą grę zimą

Podczas zmagań zimowych mamy do czynienia z odśnieżoną, sztuczną murawą. Najlepsze w takich warunkach będą turfy bądź buty typu AG. Właśnie w nich gra się najczęściej na tego typu nawierzchni. Nie można też zapominać o bieliźnie termicznej. Zazwyczaj to spodnie i koszulka termoaktywna, które mogą być krótkie lub długie. Ich główną zaletą jest utrzymanie stałej temperatury ciała, jak i bardzo dobre odprowadzanie wilgoci.

Dres strojem na zmagania poniżej zera

Niewielu zawodowców decyduje się na grę w temperaturze poniżej zera w krótkich spodenkach oraz koszulce z krótkim rękawem. Z tego też powodu warto wyposażyć się na zimę w spodnie i bluzę piłkarską. Tak skompletowany dres piłkarski zabezpiecza przed mrozem. Dzisiejsze stroje posiadają nowoczesną strukturę, która sprawia, że w trakcie meczu nie będziemy odczuwać dotkliwego zimna, które mogłoby wpłynąć na naszą dynamikę oraz zwrotność. Bogata oferta największych producentów odzieży sportowej zapewnia zaspokojenie każdej potrzeby.

Powrót do góry