Z jakich elementów składa się strój bramkarza?

Z jakich elementów składa się strój bramkarza?

Odpowiednio skompletowany, profesjonalny strój bramkarza, to połowa sukcesu. Każdy element stanowi bardzo ważną funkcję. Bez jednego komponentu komfort bronienia własnej bramki może być naruszony. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, jak istotną rolę pełni jedyna osoba na murawie, która może dotykać piłkę rękami.

Styl nowoczesnego golkipera

Strój bramkarza można zakupić w całości lub nabyć w postaci pojedynczych elementów. Oryginalnych i profesjonalnych produktów należy szukać w znanych wszystkim sklepach sportowych. Jednak warto wspomnieć, że nawet najdroższy uniform nie uczyni z nikogo najlepszego bramkarza na świecie. Najważniejsze są umiejętności.
Nawet najdroższe spodnie bramkarskie, bluza czy rękawice nie przyniosą spodziewanych rezultatów. Istotą treningu bramkarza są chęci i zapał do pracy. Z pewnością przyda się także talent. Elementy w jakie należy się wyposażyć to, m.in. rękawice, bluza, spodnie bramkarskie, getry i odpowiednie obuwie.

Trzy rodzaje spodni

Na rynku do wyboru mamy trzy możliwości – krótkie spodnie bramkarskie, długie oraz ¾. Jeśli stawiasz na profesjonalizm, to nie długość jest najistotniejsza w tymże przypadku, a zawarte w tej części ubioru technologie. Są to np. specjalne pianki umiejscowione na kolanach czy też biodrach. Chronią one przed kontuzjami.
Absolutną postawą jest ten drugi rodzaj ochraniaczy. Kontuzja biodra na pozycji bramkarza może przekreślić cały trud włożony w karierę. Taki uraz bardzo trudno wyleczyć. Odpowiednie spodnie bramkarskie gwarantują bezpieczeństwo na boisku nawet w najbardziej twardych starciach.

Powrót do góry