Z jakich powodów profesjonalni piłkarze obcinają getry?

Z jakich powodów profesjonalni piłkarze obcinają getry?

Ograniczenie ruchów stopy w obuwiu

Od pewnego czasu zauważalny jest trend obciętych getrów piłkarskich u najlepszych piłkarzy świata. Można zauważyć, że w zamian stosowane są skarpety o charakterystycznym wzorze. Ich antypoślizgowe właściwości sprawiają, że stopa w obuwiu piłkarskim jest ograniczona ruchowo. Taki zabieg jest coraz częściej stosowany w profesjonalnym futbolu. Takie gwiazdy jak Luis Suarez, Alexis Sanchez czy Mesut Oezil przekonały się do specjalistycznych skarpet i obciętych getrów.

Stabilizacja stopy w bucie piłkarskim to komfort

Poczucie komfortu i pewności siebie na boisku, to czynniki, które składają się na boiskową dyspozycję piłkarza. W tym celu ograniczenie ruchów stopy w obuwiu do minimum jest niezwykle istotne. Nie zawsze getry piłkarskie zapewniają grę bez poślizgu, stąd też coraz częściej ich część jest obcinana. W rolę podeszwy wcielają się wspomniane skarpety, które posiadają wyraźne szorstkie, gumowe strefy. Właśnie te wypustki nie pozwalają na przesuwanie się stopy wewnątrz buta.

Antypoślizgowe panele i system odprowadzania wilgoci

Getry piłkarskie są produktem wysokiej jakości, ale nie w każdych warunkach gwarantują odpowiednie odprowadzanie potu. Stąd też stosuje się specjalne skarpety z wypustkami, które wyraźnie przyklejają się do podeszwy. Antypoślizgowe panele doskonale trzymają całą stopę w bucie nawet podczas intensywnej gry. Na rynku zaczynają pojawiać się getry piłkarskie ze wspomnianymi wypustkami, których nie będzie trzeba obcinać.

Powrót do góry