Na co zwrócić uwagę przy wyborze obuwia do gry w futsal?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze obuwia do gry w futsal?

Wybór obuwia sportowego może przywrócić o zawrót głowy. Wchodząc do sklepu, z pewnością nie wiesz, które buty są najlepsze i na co zwrócić szczególną uwagę. Chcąc ułatwić Ci wybór, przedstawimy poniżej kilka wskazówek, które pozwolą z uśmiechem wyjść ze sklepu.

Jeśli Ty lub Twoja pociecha rozpoczynacie przygodę z futsalem lub po prostu ze względu na zmianę pory roku zamieniacie trawiaste boisko na halę, musicie mieć odpowiednie obuwie, dzięki któremu sukces będzie gwarantowany. Aby ułatwić Wam wybór, w dzisiejszym artykule podpowiemy, które halówki będą najlepszym wyborem.

Wybierając grę w piłkę halową z pewnością zdawałeś sobie sprawę z tego, że nie będzie to łatwy kawałek chleba. I nie chodzi tutaj jedynie o kondycję i umiejętności, które możesz zaprezentować trenerowi, ale również o dobór odpowiedniego wyposażenia, w tym butów.

Zanim kupisz, zastanów się ile możesz na nie przeznaczyć

Kiedy podejmiesz decyzję o zakupie halówek, bo tylko to obuwie nadaje się do gry w futsal, zastanów się w pierwszej kolejności, jaki budżet będziesz chciał przeznaczyć na ten typ butów. Chcemy od razu zaznaczyć, że na tym elemencie stroju nie powinno się oszczędzać. W końcu ma nam pomóc odnieść sukces podczas treningu czy co ważniejsze – meczu. Warto zatem zastanowić się ile pieniędzy będziesz mógł przeznaczyć na zakup. Posiadając tę wiedzę, w kolejnym kroku wybierzesz modele, które mieszczą się w wyznaczonym przez Ciebie zakresie cenowym. Jeżeli trafiłeś po raz pierwszy do klubu, zapytaj kolegów, czy możliwe będzie dofinansowanie do obuwia sportowego, które wykorzystują na boisku podczas gry. Jest to o tyle istotne, że z pomocą klubu będziesz mógł kupić lepsze jakościowo buty, które posłużą Ci trochę dłużej.

Jak idealnie dopasować obuwie do stopy?

Przybliżyliśmy ogólniki, a teraz do rzeczy. Poniżej postaramy się bardziej szczegółowo zobrazować to, na co powinniście zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru obuwia, jakim są halówki.

Przeszukując sklepowe półki, zwróć uwagę na dopasowanie buta do Twojej stopy. Nie możesz pozwolić sobie na to, aby halówki w którymkolwiek momencie Cię uwierały, czy obcierały. Jeśli wybierzesz buty wykonane ze skóry naturalne, pamiętaj, że te muszą ułożyć się do nogi. Nie jesteś w stanie osiągnąć tego po pierwszym założeniu. Dodatkowo, aby zapewnić stopie i stawom skokowym jak najlepszą ochronę, podczas wyboru zwróć uwagę na fakt, czy buty, które wybrałeś zostały wyposażone w specjalne technologie zapewniające bezpieczeństwo i stabilizację wspomnianych wyżej części nogi. Technologia ta pozwoli uchronić nogę przed niechcianymi kontuzjami, a Ciebie przed długotrwałą pauzą w grze. Wybierając ten sport z pewnością sprawdziłeś i potwierdzisz fakt, że halowa piłka nożna jest sportem kontaktowym, w którym sytuacja zmienia się z sekundy na sekundę, stąd o bolesny uraz nie trudno.

Kupując zatem halówki, zwróć szczególną uwagę nie tylko na tworzywo, z jakiego but został wykonany, ale również na wewnętrzną wkładkę, której głównym zadaniem jest ustabilizowanie stopy w takim stopniu, aby nie przesuwała się podczas biegu czy kopania piłki.

Powrót do góry