Na co zwrócić uwagę – wybieramy ochraniacze

Na co zwrócić uwagę – wybieramy ochraniacze

Piłka nożna, choć jest sportem, który przyjemnie się ogląda, może spowodować u zawodników nieprzyjemne kontuzję. Zdarza się, że gracze niechcący na siebie wpadną, kopną się, jednak najczęściej jest tak, że celowo faulują, bowiem chcą go wyeliminować z gry najlepszych. Biorąc to wszystko pod uwagę Federacja Piłkarska wprowadziła przepis, który jasno określa, że zawodnicy muszą na każdym meczu mieć założone ochraniacze. Ma to na celu uniknięcia poważnych kontuzji, które czołowych zawodników drużyn potrafią wyeliminować na wiele miesięcy z gry.
Zabezpieczenia w postaci ochraniaczy sprawdzają się w każdej sytuacji – nieważne, czy zawodnikiem jest profesjonalista, amator, czy może dziecko rozpoczynające swoją przygodę z piłką nożną. Na rynku można spotkać wiele rodzajów tego asortymentu, nie tylko wiodących producentów, takich jak Adidas czy Nike, ale również mniejszych.

Dla kogo przede wszystkim?

Ochraniacze, jak wspomnieliśmy wyżej powinien mieć każdy zawodnik. Szczególnie dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z piłką, powinny zostać wyposażone w ten element stroju piłkarskiego.
Bez niego może podczas meczu dojść do poważnej kontuzji, gdzie niewykluczone jest, że zamknie drogę do kariery małego sportowca. Niestety trzeba mieć na uwadze, że dzieci, szczególnie te żądne wygranej, potrafią być niezwykle okrutne.
Wracając jednak do ochraniaczy – mnogość rodzajów sprawia, że jako laik możesz mieć problem z wyborem odpowiedniego sprzętu. Jeśli tak jest powinieneś wziąć pod uwagę kilka aspektów, o których opowiemy poniżej.

Zasady doboru ochraniaczy

Wybierając się do sklepu sportowego, powinienieś pamiętać o kilku prostych zasadach. Przede wszystkim podczas doboru odpowiedniego sprzętu pamiętaj, że musisz przymierzyć ochraniacze. Nie mogą one ruszać się podczas chodzenia, nie mogą być za duże, ani za małe. Powinny idealnie zespolić się z goleniem i stworzyć jedną całość. Pamiętaj zatem – nie kupuj pierwszych lepszych ochraniaczy, które wpadną Ci w rękę w sklepie. Nie chciałbyś chyba, aby podczas najważniejszego meczu zaczęły Cię uwierać, ocierać, a co gorsza spadać? Zamiast skupić się na grze, myślałbyś ciągle o wspomnianym elemencie. Nie ryzykuj niepotrzebnie.
Przeglądając Internet, zapewne zorientowałeś się, że na rynku istnieje wiele modeli ochraniaczy. Jeśli kiedykolwiek miałeś problemy ze stawem skokowym lub boisz się o kontuzję kostki, warto zastanowić się nad wyborem osłony, która ochroni także kostkę. Owszem, jest ona mniej wygodna i ogranicza nieco ruchy, ale nie zmienia to faktu, że daje większe bezpieczeństwo. Jeśli to nie Ty jesteś zawodnikiem, a Twoje dziecko, jemu koniecznie kup wspomniane wyżej ochraniacze. Dziecko nie zauważy, że posiada dodatkowe zabezpieczenia, a Ty będziesz spokojniejszy podczas jego meczów.
Jeśli syn ma już trochę więcej lat i zdaje sobie sprawę z faktu, że najlepsze są “deski” bez dodatkowych wspomagaczy, nie broń mu takich nosić. Ważne, aby czuł się w nich komfortowo i chciał je nosić.

Powrót do góry