Filtracja wody basenowej – dlaczego nie powinniśmy jej bagatelizować?

Filtracja wody basenowej – dlaczego nie powinniśmy jej bagatelizować?

 

Stan wody to jedna z najistotniejszych kwestii, o których powinien pamiętać każdy właściciel basenu. Zaburzona filtracja wody basenowej lub, co gorsza, całkowity jej brak bardzo szybko prowadzą do sytuacji, w której ciecz staje się mętna. To z kolei przekłada się nie tylko na gorszą widoczność podczas pływania, ale też bardzo wysokie ryzyko rozwoju szkodliwych mikroorganizmów. Nie powinniśmy więc zapominać o zakupie profesjonalnych filtrów, wykonanych z najwyższej klasy materiałów. W przypadku zużycia się takiego komponentu, konieczna staje się z kolei bezzwłoczna jego wymiana. W niniejszym artykule opowiemy o najistotniejszych kwestiach, związanych z prawidłowym filtrowaniem wody w basenie.

Zalety współczesnych systemów filtracyjnych do basenów

 

W dzisiejszych czasach, filtracja wody basenowej coraz częściej opiera się na specjalistycznych filtrach wielowarstwowych, w których kluczową rolę odgrywa aktywny węgiel. Już kilka lat temu zauważono bowiem, że to właśnie węgiel znakomicie radzi sobie z powstrzymywaniem wszelkich zanieczyszczeń, pozbywając się jednocześnie charakterystycznej woni, którą odznacza się wiele wód basenowych. Nowoczesne systemy filtrujące zostały przy tym wyposażone w specjalistyczne zawory, zapewniające im wysoką kulturę pracy oraz automatyczne płukanie złóż. A ponieważ wysokiej klasy filtry bez żadnego problemu powstrzymują niemal wszystkie zanieczyszczenia, nie ma tu konieczności regularnego czyszczenia basenu z użyciem silnych środków dezynfekujących.

Nowoczesne systemy filtrujące OSPA – gwarancja najwyższej efektywności

 

Poszukując niezawodnych rozwiązań, umożliwiających sprawne filtrowanie wody w basenie, nie musimy wychodzić poza polski rynek. Za jedne z najskuteczniejszych uchodzą tu bowiem modele, oferowane przez renomowaną markę OSPA. Systemy filtracyjne tego producenta to przede wszystkim niskie zużycie energii, wytrzymałe konstrukcje oraz niezwykle przystępne ceny. Na uwagę zasługuje tu także ich ogólna wszechstronność, pozwalająca na filtrowanie wody w zbiornikach o różnych wymiarach, zarówno przydomowych, jak i publicznych.

Powrót do góry