Ubranie sportowe na rower

Ubranie sportowe na rower

Rozpoczęcie uprawiania nowego sportu wymaga od nas dużo motywacji oraz odpowiedniego przygotowania. Jazda na rowerze może być traktowana jako przyjemna aktywność fizyczna lub sport, w  którym pragniemy się rozwijać i osiągać coraz to lepsze wyniki. W obu przypadkach konieczny jest zakup odpowiedniego roweru i ubrań, tak aby jazda na rowerze była komfortowa i bezpieczna dla naszego ciała. 

Strój, który zakładamy, wybierając się na jazdę rowerem, powinien być jak najbardziej dopasowany do naszego ciała i stworzony z przeznaczeniem do aktywności fizycznej. Dobre ubrania sportowe powstają z materiałów, które zapewniają swobodę i komfortowe poruszanie się. Bluzka i spodnie powinny utrzymywać skórę suchą i zapewniać wydalanie potu, który jest najmniej przyjemną częścią treningów. Jazda na rowerze to sport uprawiany na świeżym powietrzu, w związku z czym ubrania powinny także chronić nasze ciało przed złymi warunkami atmosferycznymi. Sportowe ubrania muszą chronić nas przed wychłodzenie i wiatrem, a dodatkowo lekka kurtka może uchronić nas przed deszczem. W słoneczne dni nie można także zapomnieć o okularach przeciwsłonecznych i czapce z daszkiem,  które uchronią nas przed gorącymi promieniami słońca. 

Bielizna sportowa

Poza odpowiednią bluzką i spodniami nie można zapominać o bieliźnie, która ma ogromne znaczenie w całości stroju sportowca. Najlepszym rodzajem bielizny jest bielizna męska termoaktywna, która pozwala na utrzymanie temperatury ciała na odpowiednim poziomie i umożliwia pozbycie się nadmiaru potu. Dodatkowo ważnym elementem jest brak szwów, które podczas długich rowerowych wycieczek mogą powodować podrażnienia. Bielizna termoaktywna sprawdza się zarówno latem jak i zimą. W chłodne dni będzie chronić ciało przed wychłodzeniem, a w upały będzie utrzymywać właściwą temperaturą ciała i zapewniać komfort podczas wysokich temperatur powietrza. Dobrze dobrana bielizna pozwala na swobodne poruszanie się, bez dyskomfortów i otarć. W trakcie walki o jak najlepszy wynik, ważne jest, żeby unikać zbędnych rozpraszaczy takich jak niewygodny strój czy bielizna.

Powrót do góry