Wyjazdowe, aktywne odchudzanie

Wyjazdowe, aktywne odchudzanie

Zorganizowane turnusy odchudzające to wspaniały pomysł na zadbanie o swoje ciało i umysł. Podczas takiego wyjazdu odpoczniemy od codziennych obowiązków, a dodatkowo pod okiem specjalistów, zdobędziemy niezbędną wiedzę z zakresu dietetyki. Odchudzanie pod okiem ekspertów da nam gwarancję, że nowe nawyki nie będą krótkoterminową zmianą, a zostaną z nami już na zawsze. Przebywanie z osobami, które zmagają się z podobnymi problemami, doda nam motywacji i siły do działania. 

Turnusy odchudzające

Wyjazdy odchudzające zwykle odbywają się w miejscach na łonie natury, gdzie panują sprzyjające warunki do odpoczynku oraz aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Turnusy dr Dąbrowskiej są wzbogacone o zdrową dietę składającą się z warzyw i owoców. Racjonalne odżywianie to smaczne posiłki, które spożywamy kilka razy dziennie, zachowując kilkugodzinny odstęp pomiędzy nimi. Brak dojadania przekąsek, jedzenie o stałych porach, uczy nasz organizm regularnej pracy i przyspiesza metabolizm. Podczas takiego wyjazdu zdobywamy wiedzę z zakresu odżywiania oraz poznajemy posiłki, które z łatwością będziemy mogli odtworzyć po powrocie do domu. 

Aktywność fizyczna

Zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna to podstawowe filary zdrowego trybu życia. Wysiłek fizyczny wcale nie musi oznaczać ciężkich i długich treningów, po których nie będziemy mieli już energii na resztę dnia. Aktywność to także przyjemny spacer, przejażdżka rowerem czy spokojna joga. Próbując pozbyć się dodatkowych kilogramów, warto skorzystać z pomocy trenera, który sprawdzi naszą sprawność i przedstawi nam plan treningowy dostosowany do naszych możliwości. W sporcie ważna jest cierpliwość, ponieważ zbyt agresywne treningi mogą skończyć się kontuzją, która zaprzepaści cały proces odchudzania. Ważne jest, aby nie spędzać całego dnia na kanapie przed telewizorem i znaleźć taki sposób na aktywne spędzanie czasu, który będzie dla nas przyjemny. Tylko w ten sposób, będziemy w stanie wprowadzić do naszego życia regularne treningi, ponieważ nie będzie to tylko praca nad ciałem, ale też i przyjemność. 

Powrót do góry