Funkcjonalne turystyczne kuchenki gazowe w sam raz na wyprawy

Funkcjonalne turystyczne kuchenki gazowe w sam raz na wyprawy

Ładna pogoda sprzyja wycieczkom i spędzaniu czasu na łonie natury − z dala od tłumów i zgiełku miasta. Jednak jeśli chcemy zaszyć się w głuszy, to powinniśmy się do tego odpowiednio przygotować. W przypadku całodniowych wypraw lub kilkudniowej wycieczki ważne jest to, żeby móc posilić się ciepłym posiłkiem. Szczególnie jeśli poznajemy świat z małymi dziećmi. I stąd też nieodzownym elementem wyposażenia jest kuchenka gazowa turystyczna. Jaką wybrać, żeby była niezawodna, a korzystanie z niej było łatwe i przyjemne? Wyjaśniamy, co należy mieć na uwadze, wybierając turystyczne kuchenki gazowe

Kuchenka gazowa turystyczna do użytku podczas wycieczek

Bez wątpienia jednym z ważniejszych kryteriów, jeżeli chodzi o turystyczne kuchenki gazowe idealne na szlaki, jest ich waga oraz wymiary. A to oznacza, że najlepiej sprawdzi się kuchenka jednopalnikowa. Co do wagi palników, to są one bardzo różne i mogą wynosić od siedemdziesięciu do nawet sześciuset gram. Jeżeli chcemy wędrować z kuchenką gazową turystyczną w plecaku, to rzecz jasna powinna być ona jak najlżejsza. Warto też zwrócić uwagę na to, jak się ją montuje oraz demontuje, abyśmy nie musieli tracić dużo czasu na jej rozkładanie, a później pakowanie do plecaka. Innym parametrem, który jest dość ważny to moc palnika. Zazwyczaj turystyczne kuchenki gazowe mają moc w przedziale od tysiąca do trzech tysięcy Wat. Przy czym, jeżeli wybieramy się w wysokie partie gór, w miejsce, w którym panują niskie temperatury, to taka moc powinna być większa. Jeżeli zamierzamy używać kuchenki na zewnątrz, to warto, żeby miały one osłonę przeciwwiatrową. A co z kartuszem do kuchenki turystycznej? Wybór tzw. puszki z gazem też nie powinien być przypadkowy. Zastanawiasz się, dlaczego?

Kartusz do kuchenki turystycznej z gwintem − najlepsza opcja z możliwych

Jeżeli nie mieliśmy nigdy wcześniej kuchenki turystycznej, to mamy pełne prawo do tego, żeby nie wiedzieć, jaka puszka z gazem będzie najodpowiedniejsza. W takim przypadku warto poprosić o pomoc specjalistów w tej dziedzinie. Nasi pracownicy są do dyspozycji pod podanym na stronie inkotime.pl adresem mailowym oraz numerem telefonu i chętnie posłużą radą. Ale najogólniej rzecz biorąc, najlepszy na wyprawy jest kartusz do kuchenki turystycznej z gwintem. Bo możemy go wielokrotnie odkręcać i przykręcać. I ten rodzaj kartuszy cieszy się największą popularnością. Z kolei puszka z gazem, którą należy przebić podczas podłączania wymaga tego, że musimy ją zużyć do końca. Nie ma możliwości odłączania, co przy pieszych wyprawach jest kompletnie niepraktyczne. 

Powrót do góry