Jak zrobić dobrą rozgrzewkę?

Jak zrobić dobrą rozgrzewkę?

Chcąc zapisać dziecko na ciekawe zajęcia, warto zdecydować się na naukę tańca dla dzieci w Poznaniu. To dzięki temu dziecko będzie rozwijać swoje poczucie rytmu wzmacniać swoje ciało, a także uczyć się nowych ciekawych kroków. Nie da się ukryć, że balet jest bardzo interesującą formą tańca, która wśród najmłodszych jest naprawdę popularna, szczególnie doceniają oczywiście dziewczynki. Co ciekawe, przed każdymi zajęciami baletowymi należy wykonać  odpowiednią rozgrzewkę, dzięki temu możne przygotować się odpowiednio do dalszych zajęć baletowych. W jaki sposób zrobić to rozgrzewkę? Na co zwrócić uwagę? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Rozgrzewka – jak wygląda?

Nauka tańca dla dzieci w Poznaniu polega na wykonywaniu odpowiedniej sekwencji ruchów i jest połączona z normalnymi ćwiczeniami baletowymi. Należy najpierw wykonać odpowiednio rozgrzewkę, dzięki której można rozgrzać ciało poprzez pobudzenie krążenia i wydolności oddechowej przypomnieć pozycję, w jakiej ustawione jest ciało, czyli wyprostowanej. Czasem jest ona bardzo ciężka do osiągnięcia po całym dniu w ławce, dlatego warto się rozgrzać. Rozgrzewka ma także służyć pobudzenie układu nerwowego po to, aby płacące po organizmie endorfiny pozwoliły skoncentrować się w czasie trwania całych zajęć.

Jak zrobić odpowiednią rozgrzewkę?

Chcąc zrobić odpowiednią rozgrzewkę, należy przeprowadzić ćwiczenie na podłodze, między innymi stretching, a także ćwiczenia przy drążku. Najczęściej tego typu zgrzewka robiona jest przy wykorzystaniu drążka, aby na początku  właśnie ciału przypomnieć odpowiednią postawę i utrzymać ją przez całe zajęcia. Nauka tańca dla dzieci w Poznaniu przebiega ten sposób. 

Przykładową rozgrzewką są na pewno ćwiczenia nóg, tak zwany flex point. Potem warto zrobić krążenia bioder i nóg,  a następnie zrobić ćwiczenie pozycji rąk w różnych połączeniach ruchowych. Ponadto, rozsądnie jest wzmocnić mięśnie nóg, brzucha, rąk i delikatnie rozciągnąć w mieście ścięgien. Warto jednak pamiętać, aby nie wykonywać gwałtownych ruchów. 

Rozgrzewka baletowa dla starszych klas

Nauka tańca dla dzieci w Poznaniu przebiega trochę inaczej w przypadku starszych klas. Jest taka rozgrzewka, którą praktycznie każdy wykonuje indywidualnie, ponieważ znane mu są ruchy i ćwiczenia dzieci, dlatego mu każdy może rozgrzać swoje ciało w odpowiedni sposób. W razie wątpliwości pedagog zawsze podpowiada, w jaki sposób należy się rozgrzać. Przed każdym miesiącem stoją inne wyzwania taneczne, dlatego warto dopasować rozgrzewkę do odpowiednich ćwiczeń. Ponadto, każdy zna również w swojej słabe i mocne strony, dlatego warto dopasować rodzaj rozgrzewki właśnie do tych umiejętności, dzięki którym można odpowiednio wykonywać wszystkie ćwiczenia. Należy oczywiście nie zapominać oczywiście o ćwiczeniach przy drążku.

Szukając odpowiedniej nauki tańca dla dzieci w Poznaniu, warto zdecydować się na zapisanie dziecka do szkoły baletowej Baltima, gdzie znajdziesz i wyłącznie profesjonalnych nauczycieli, którzy pomogą Twojemu dziecku zaszczepić bakcyla baletu, a także odpowiednio przygotują go ćwiczeń i dopasują rodzaj ćwiczeń do umiejętności.

Powrót do góry