Jakie kupić spodnie bramkarskie, długie, krótkie a może ¾?

Jakie kupić spodnie bramkarskie, długie, krótkie a może ¾?

W momencie podjęcia decyzji zakupu spodni bramkarskich warto zastanowić się nad tym, jakiego rodzaju ubiór powinien to być. Na rynku dostępne są trzy rodzaje par, tj. długie, krótkie oraz ¾. Czym się różnią tego typu spodnie bramkarskie poza ich długością i wyglądem? Warto się nad tym chwilę pochylić.

Które spodnie bramkarskie są najlepsze?

Należy zaznaczyć, że spodnie bramkarskie ¾ pod względem zastosowania są bardzo podobne do tych krótkich. Posiadają ochraniacze tylko i wyłącznie na biodrach. Z kolei długie spodnie bramkarskie dodatkowo wyposażone są w ochraniacze na kolana, które najczęściej wykonane są z elastycznej gąbki. Podobnie zresztą jak warstwa ochronna na bluzie bramkarskiej.

Pytanie, na które się zdecydować? Które będą najlepsze w użyciu? To wszystko zależy od warunków w jakich przyjdzie nam zagrać. Najczęstszym treningowym wyborem są długie spodnie bramkarskie, które zmniejszają ryzyko prawdopodobnego nabawienia się urazu. Z kolei na meczach to już zależy od własnych upodobań.

Przewiewność i odpowiednia ochrona

Alternatywnym rozwiązaniem dla krótki lub długich spodenek będą te pośrednie, ¾, które zapewnią odpowiednią przewiewność i ochronę bioder podczas wykonywania robinsonad. Każdy bramkarz, który będzie miał zapewnioną wentylację podczas gry, uniknie niekomfortowego uczucia magazynowanego ciepła w nogach.
Kupując spodnie bramkarskie musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, nasze indywidualne upodobania, czy też nawet kolor ubioru. Im bardziej jaskrawy tym bardziej rozpraszający dla napastnika, co zostało potwierdzone podczas wielu testów.

Powrót do góry