Najlepiej zarabiający sportowcy w historii

Najlepiej zarabiający sportowcy w historii

Wielkie pieniądze po zakończeniu kariery sportowej

Możliwość uprawiania sportu na najwyższym poziomie nie może trwać długo. Mimo to, wielu sportowców z powodzeniem radzi sobie ze swoimi finansami nawet po zakończeniu kariery sportowej. Magazyn Forbes co roku dokonuje analizy zarobków, także osób ze świata sportu. Brane pod uwagę są kontrakty reklamowe, dochody z książki czy innej działalności pozasportowej. Sportowcy zarabiają na różne sposoby, większość majątku pochodzi z pensji i premii, a w przypadku tych, którzy już nie uprawiają czynnie sportu – z reklam i kontraktów sponsorskich.

Top najlepiej opłacanych sportowców

W czołówce najbogatszych znalazło się miejsce dla golfistów, koszykarzy, bokserów czy piłkarzy. W przypadku tych ostatnich, gwiazda Leo Messi jest najmłodszy wśród najbardziej majętnych. Jego głównym sponsorem jest firma Adidas. Tylko w ostatnim roku Argentyńczyk zarobił ponad 80 milionów dolarów, z czego 28 milionów to zasługa tego, że ubiera dres treningowy Adidas przy każdej możliwej okazji.

Sportowa emerytura dobrym momentem na wzbogacenie się

David Beckham jest przykładem sportowca, który zarobił więcej po zakończeniu kariery sportowej niż wtedy gdy był czynnym zawodnikiem Manchesteru United czy Realu Madryt. Również w tym przypadku piłkarz zawdzięcza dobrobyt marce Adidas. Jednak nie jest to jedyne źródło utrzymania Anglika. Beckham zaangażował się w rozwoju piłki nożnej w Stanach Zjednoczonych, jest jednym z właścicieli klubu Los Angeles Galaxy.

Powrót do góry