W jakich kompletach piłkarskich grają najlepsze kluby?

W jakich kompletach piłkarskich grają najlepsze kluby?

Zbliżające się rozpoczęcie sezonów najlepszych lig piłkarskich na świecie to także moment niekończącej się „wojny” największych producentów odzieży sportowej. W końcu to powód do dumy i możliwość zwiększenia sprzedaży, gdy FC Barcelona czy Real Madryt wybiorą konkretną markę. Jak będzie i teraz?

Komplet piłkarski Adidas dominuje w La Liga

Na podstawie rankingu UEFA hiszpańska La Liga jest najlepszą spośród wszystkich europejskich rywalizacji. W przypadku produkcji strojów prym wiedzie niemiecka marka. Komplet piłkarski Adidas jest wybierany przez hiszpańskie zespoły najczęściej – aż w 30%. Nie tylko piłkarze Realu Madryt wybiegną w nich, ale także Realu Sociedad, Celty Vigo czy Valencii.

Innego wyboru dokonały inne potęgi, które z pewnością będą najgroźniejszymi rywalami Królewskich w nadchodzącym sezonie. Mianowicie chodzi o FC Barcelonę oraz Atletico Madryt. Jednak są też inne kluby, które dokonały nieco zaskakujących wyborów i zagrają w rodzimych markach, jak np. Espanyol, Villareal, czy Granada.

Komplet piłkarski króluje w Anglii

Marketingowo komplet piłkarski Adidas ma także przewagę w angielskiej Premiership. Niemiecka marka będzie obsługiwać praktycznie ćwierć klubów grających o mistrzostwa Anglii. Przede wszystkim w gronie takich klubów należy wymienić Chelsea, Manchester United. Jednak są też inni przedstawiciele.

W przypadku angielskich zespołów jest zdecydowanie większe zróżnicowanie, bowiem innymi producentami, którzy mają swój udział w ubraniu piłkarzy są także Puma, Umbro, a nawet firma Dryworld, która jest znana na rynku kanadyjskim. Ona ubierze zawodników Queens Park Rangers.

Powrót do góry