Więcej niż buty

Więcej niż buty

Współcześnie oferowane przez najlepszych producentów korki piłkarskie już dawno nie są zwykłymi butami. Do ich produkcji wykorzystuje się nowoczesne technologie, które sprawiają, że buty te pod wieloma względami są coraz bardziej komfortowe. Korzystają z nich najbardziej renomowane światowe firmy produkujące korki piłkarskie i inne buty oraz sprzęt sportowy.

W butach, które są wykorzystywane zarówno przez zawodowców, jak i amatorów stosowany jest system amortyzacji gazowej, czyli tak zwany Air Max. Celem zastosowania tej technologii jest zapewnienie stopom jak najlepszej amortyzacji. A to pozwala zawodnikowi – piłkarzowi lub biegaczowi – robić sobie dłuższe treningi i osiągać większe sukcesy. Podeszwy nowoczesnych butów dla piłkarzy to również skomplikowana struktura, która ma duży wpływ na jakość użytkowania obuwia.

Technologia w służbie piłkarzom

Technologia Cushlon powstała po to, by stopy miały odpowiednie wsparcie, które powoduje, że piłkarz może uniknąć zmęczenia stawów i mięśni. Taka podeszwa gwarantuje również doskonałą amortyzację. Technologia ta polega na wykorzystaniu specjalnej mieszanki gumy, w którą wtłaczane są pęcherzyki powietrza. Buty są bardzo lekkie, a jednocześnie sprężyste. Lekkość to jedna z najbardziej pożądanych cech, jakie powinny mieć korki piłkarskie. Tę gwarantuje między innymi technologia zwana Dynamic Support, której głównym zadaniem jest tłumienie wstrząsów i dawanie wsparcia stopom. Na system składają się dwie warstwy – jedną z nich tworzy sztywna, a drugą miękka pianka. Dzięki temu buty zapewniają komfort stopom bez względu na ich kształt, dopasowując się do nich. Buty, w których została wykorzystana ta technologia są idealne między innymi dla zawodników, którzy mają wysokie podbicie, zapewniają bowiem stopie komfort i wygodę. Użyte w tej technologii materiały są bardzo elastyczne i gwarantują doskonałą amortyzację i oparcie dla stóp.

Obuwie do zadań specjalnych

Mogłoby się wydawać, że konstrukcja butów sportowych jest bardzo prosta, zwłaszcza że te produkowane obecnie są niezwykle lekkie, ale to tylko pozory. Prawdziwemu piłkarzowi nic nie przeszkodzi w wyjściu na trening lub rozegraniu meczu. Niezależnie od pogody i temperatury – piłka jest na pierwszym miejscu. Jednak źle dobrane do warunków stroje i buty sportowe mogą zmniejszyć przyjemność z gry i wpłynąć negatywnie na wynik. Zoom Air to technologia, która zamienia korki piłkarskie w obuwie sportowe do zadań specjalnych. Znajdą ją w profesjonalnym obuwiu zarówno piłkarze, jak i tenisiści czy biegacze. To poduszka powietrzna, która zapewnia doskonałą amortyzację i nie ulega odkształceniu podczas nacisku. Mimo swojej skuteczności poduszka nie jest gruba i pozwala zawodnikom dobrze czuć podłoże, po którym się poruszają. Z możliwości, jakie daje zastosowanie nowoczesnych technologii korzystają zwłaszcza renomowani producenci obuwia sportowego, jak NIKE czy Adidas. Sklep internetowy AmberSport ma w swojej ofercie duży wybór profesjonalnych korków i innych butów piłkarskich, które spełnią najwyższe wymagania, zarówno amatorów, jak i profesjonalnych sportowców.

Powrót do góry