Wybieramy halówki – na co zwrócić szczególną uwagę? – cz. 1

Wybieramy halówki – na co zwrócić szczególną uwagę? – cz. 1

Zakochałeś się w piłce nożnej i chcesz ją trenować o każdej porze roku? Zdajesz sobie sprawę z faktu, że korki, których używasz na pewno nie przydadzą Ci się na hali, a zarazem nie wiesz, które halówki spełnią Twoje oczekiwania? Doskonale trafiłeś. Poniższy artykuł w całości został poświęcony wyborowi odpowiedniego obuwia do futsalu.

Postaramy się odpowiedzieć na nurtujące Was pytania – jaką cholewkę wybrać? Która wyściółka buta jest najlepsza? Jaka podeszwa zapewni bezpieczeństwo podczas gry? O tym wszystkim poniżej.

Jeśli komuś wydaje się, że futsal to dokładnie to samo, co piłka nożna, tylko grana na hali, spieszymy donieść, że jest w błędzie. Futsal, to podobna dyscyplina sportu, jednak różniąca się od typowej piłki nożnej wieloma szczegółami. Halowa piłka nożna należy do bardzo widowiskowych dyscyplin, cechujących się szybkością i ogromnym zaangażowaniem zawodników. Dlatego też używane obuwie nie może być przypadkowe.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru halówek?

Kiedy pojawiamy się w sklepie, aby kupić odpowiednie obuwie, stajemy przed półką i…nie wiemy które są najlepsze. Producenci obuwia sportowego produkują bowiem ogromną ilość, w różnych cenach i z różnych materiałów. W zależności od tego, na czym nam najbardziej zależy, w sklepie sportowym spotkamy buty wykonane z materiałów syntetycznych, które będą tańsze oraz wykonane ze skóry naturalnej, które będą droższe. Swój wybór powinniśmy uzależnić nie tylko od materiału, z którego model został wykonany, ale przede wszystkim od wygody i bezpieczeństwa. Są to dwie podstawowe cechy, o które powinniśmy dbać wychodząc na boisko.

Halówki, bo to one są istotne podczas gry w piłkę nożną na hali, składają się z cholewki, wyściółki i podeszwy. W zależności od ceny i wytrzymałości, możemy spotkać ten rodzaj obuwia wykonany z różnych materiałów – począwszy od najtańszych, syntetycznych, a skończywszy na najdroższych skórach naturalnych.

Szczegóły, które powinno wziąć się pod uwagę wybierając buty do gry w halową piłkę nożną

Sam zapewne przyznasz, że półki sklepów sportowych uginają się od różnego rodzaju halówek. Z pewnością zatem znajdziesz coś dla siebie. Pytanie tylko – co? Abyś nie miał dylematów w tym i kolejnych artykułach przybliżymy Ci to, na co powinieneś zwrócić uwagę podczas wyboru obuwia do gry w piłkę halową. Już teraz zapamiętaj jedną zasadę – to, co dobrze wygląda na stopie, wcale nie musi być wygodne, a na pewno już nie musi być bezpieczne. Przeczytaj zatem kolejne artykuły, w których opowiemy Ci o poszczególnych elementach halówek, na które powinieneś zwrócić uwagę. W nich szczegółowo odniesiemy się do cholewki, podeszwy, a nawet wyściółki, czyli materiału z którego wykonano wnętrze buta. Zapewne ani razu nie pomyślałeś o tym, że ten element może być istotny. My powiemy tylko – a jednak! Nie bądź laikiem w kwestii wyboru halówek, poznaj szczegóły i ciesz się podczas meczu najbezpieczniejszym i najwygodniejszym obuwiem. Nie martw się, jeśli nie będzie najpiękniejsze. Nie o to tutaj chodzi.

Powrót do góry