Zmieniamy legendę – Adidas Copa Mundial w nowej odsłonie

Zmieniamy legendę – Adidas Copa Mundial w nowej odsłonie

Każdy z nas kopał lub kopie piłkę. Z pewnością do głowy mogą przychodzić wspomnienia potyczek na boisku ze znajomymi. Jednak w pamięci mogły zapaść buty, którymi z pewnością każdy z nas zagrał choćby jedyny raz. Adidas Copa Mundial, to obuwie sportowe, które po prostu kiedyś miałeś. Najwyższa pora do nich powrócić

Legendarne buty Adidas Copa Mundial wracają po latach

Po 30 latach produkcji obuwie sportowe Adidas Copa Mundial doczekały się wydania specjalnego. To jedne z najsłynniejszych butów ze stajni braci Dasslerów. Prace nad nimi rozpoczęły się w drugiej połowie lat siedemdziesiątych. Projekt przygotował sam Adi Dassler, niestety w 1978 roku zmarł i nie dokończył swojego dzieła. Kontynuację na swoje barki wzięli spadkobiercy fabryki butów. Już rok później, bo w 1979 roku rozpoczęły się pierwsze testy Adidas Copa Mundial.

Model szybko zaskarbił sobie serca piłkarzy, bo w 1982 roku na mundialu w Hiszpanii, Adidas Copa Mundial były najchętniej używanymi butami na tej międzynarodowej imprezie. Jak to się stało, że na pierwszy rzut oka, zwykłe, skórzane obuwie sportowe odniosło taki wieloletni sukces? Sekret tkwi w zastosowaniu skóry kangura, która została użyta do produkcji. Ta niesamowita miękkość, dopasowanie do stopy i niespotykana jak dotąd wytrzymałość od razu przypadła do gustu wszystkim użytkownikom.

Charakterystyczne elementy Adidas Copa Mundial

Elementami wyróżniającymi Adidas Copa Mundial są trzy ząbkowane paski w kolorze bieli. Zostały one podszyte gąbką, a zwieńczeniem klasycznego wyglądu tych butów jest wywijany język oraz lekko żółtawa podeszwa, którą twórcy wzmocnili nitami. Wersja Adidas Copa Mundial najlepiej spisze się na twardej nawierzchni. Z kolei modele World Cup, to wkręty, Mundial Team nie mają sobie równych na zmrożonych nawierzchniach, a Mundial Goal to obuwie na hale sportowe.

Liczby nie kłamią, Adidas Copa Mundial to najlepiej sprzedające się buty w historii futbolu. Grało w nich wielu czołowych piłkarzy świata, m.in. Zico, Karl-Heinz Rummenigge czy też Michael Platini. Nie można powiedzieć, że Adidas Copa Mundial w tej chwili są tylko gratką typu retro. Korzystało z nich wielu współczesnych piłkarzy, takich jak Juan Veron, Zinedine Zidane, Miroslav Klose oraz Brazylijczyk Kaka.

Adidas Copa Mundial oznaką wierności tradycji

Sprzedaż ponad 10 milionów egzemplarzy Adidas Copa Mundial to zasługa utrzymania tradycji. Marka wyłącznie produkowała to obuwie w klasycznym zestawieniu kolorów. Jednak w 2013 roku pojawiła się odmiana utrzymana w bieli. To łakomy kąsek dla kolekcjonerów, który do oficjalnej sprzedaży trafił 1 października. Poza odwrotną kolorystyką pozostałe komponenty zostały niezmienione.

W ten sposób Adidas Copa Mundial nabrały bardziej nowoczesnego wyglądu, choć nieco zerwano z najmocniejszą stroną produktu, czyli odwołaniem do klasyki. Jednak nie da się ukryć, że białe obuwie ma w zwyczaju bardziej się brudzić, a plamy są trudniejsze do usunięcia. Producenci są przekonani, że to nie odstraszy potencjalnych nabywców.

Powrót do góry