Anatomia człowieka – na czym skupić się kupując spodnie treningowe?

Anatomia człowieka – na czym skupić się kupując spodnie treningowe?

Nie ulega wątpliwości, że każda z nas ma inna budowę ciała. W poprzednim artykule obiecaliśmy Wam, że dziś opowiemy, na które części ciała zwrócić szczególną uwagę, aby dobrać idealne spodnie treningowe. Nie będziemy zatem przedłużać wstępu, tylko od razu przejdziemy do rzeczy.

Krążenie – ma znaczący wpływ na wybór stroju sportowego

Można by rzec, że krążenie nie ma żadnego wpływu na to, jakie spodnie treningowe wybrać. Okazuje się jednak, że jest ważniejsze od tego, czy spodnie pochodzą od markowego producenta, jakim jest Nike, Puma, czy Adidas, czy też nie.  To właśnie fakt, że mamy problem z krążeniem lub posiadamy bardziej rozbudowane łydki sprawia, że nie powinniśmy kupować spodni, które kończą się tuż pod kolanem. Co więcej, lepiej również nie kupować rybaczek czy spodni ⅞, ponieważ ich zakończenie może uciskać naczynia krwionośne, co w konsekwencji doprowadzi do drętwienia kończyn. Co więcej, przy zakończeniu spodni mogą pojawić się nieprzyjemne otarcia i odciski, które na długo będą szpeciły nasze nogi. 

Jeśli posiadacie masywne uda, która stykają się ze sobą po wewnętrznej stronie, nie wybieracie szortów, które będą odsłaniać tę część caiala. Nie chodzi tutaj o estetykę, ale o Wasz komfort. Spodnie, które nie pozwolą stykać się wewnętrznej stronie tej części ciała najzwyczajniej w świecie uchronią Was przed otarciami i odparzeniami. 

Jak widać powyżej, anatomia człowieka i często jego problemy zdrowotne mogą mieć ogromny wpływ na to, jaki strój sportowy powinien wybrać. 

Powrót do góry