Bielizna piłkarska – ta również ma znaczenie

Bielizna piłkarska – ta również ma znaczenie

Można by się spodziewać, że bielizna nie ma nic wspólnego z dobrą grą piłkarską. A jednak, w praktyce okazuje się, że ta również powinna być dobrana w taki sposób, aby umożliwić zawodnikowi jak najlepszą grę. Na co zatem zwrócić uwagę podczas kupna tej części ubioru? Czy zawodnik pod spodnie piłkarskie powinien założyć tylko zwykłe majtki, czy może jeszcze inną bieliznę, która będzie miała wpływ na jego grę? Odpowiedzią na to pytanie zajmiemy się w dzisiejszym artykule. Jeśli jesteście ciekawi, zachęcamy do lektury. 

Nie tylko spodnie piłkarskie. W co jeszcze powinien wyposażyć się zawodnik?

Tych z Was, którzy myśleli że kompletny strój piłkarski składa się tylko ze spodenek i koszulki, musimy rozczarować. Aby zawodnik czuł się komfortowo musi mieć jeszcze dobrze dobrana bieliznę, na którą składają się podspodenki, legginsy (na chłodniejsze dni) i skarpety. Czym mają się wyróżniać? Na co zwrócić szczególna uwagę? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Podspodenki to twór, który spokojnie może zastąpić tradycyjne majtki. Wspomniany element powinien być wykonany z elastycznego i termoaktywnego materiału, dzięki któremu piłkarz będzie mógł robić bezpieczne wślizgi. 

Getry i długie skarpetki to obowiązkowy element każdego stroju piłkarskiego. To właśnie on odpowiedzialny jest za utrzymywanie ochraniaczy piłkarza na swoim miejscu, dzięki czemu chronią również nogi przed niebezpiecznymi kontuzjami. Dobre jakościowo muszą mieć ściągacze na kostkach, łydkach  i podbiciu, dzięki czemu są w stanie utrzymać się na odpowiednim miejscu. 

Powrót do góry