Boisko dla dziewczyn!

Boisko dla dziewczyn!

Mogłoby się wydawać, że piłka nożna to sport typowo męski. Okazuje się jednak, że jest coraz mniej dyscyplin, które można określić tym mianem. Kobiety i dziewczęta przekraczają kolejne granice i szturmem zdobywają męski świat. Nie inaczej jest z piłką nożną.

Dziewczęce drużyny piłkarskie powstają jak grzyby po deszczu. Producenci strojów sportowych nie mogą pozostać na ten fakt obojętni i w swojej ofercie mają zestawy, a także dziewczęce korki dla dzieci. Przekonanie o tym, że tylko płeć brzydka ma potrzebę rywalizacji jest nieprawdziwe. Dziewczyny też chcą i lubią konkurować ze sobą, nie tylko w kategorii moda i uroda. Jednak, żeby odnaleźć się w tym sporcie i z powodzeniem go uprawiać, trzeba mieć pewne cechy, takie jak samozaparcie czy silna psychika. W dzieciństwie dziewczęta mogą rywalizować z powodzeniem z chłopakami. Ma to często pozytywny wpływ na ich wolę walki, starają się udowodnić, że w niczym nie ustępują swoim kolegom.

Dziewczyny na boiska!

Dla dziewcząt piłka nożna to często coś więcej niż tylko hobby czy styl życia. Uprawianie tego sportu dodaje im pewności siebie, pozwala poczuć się silnymi, a także wyrzeźbić zgrabną sylwetkę. Dziewczęce korki dla dzieci niewiele różnią się od chłopięcych, często występują w wielu intensywnych kolorach, jak na przykład różowy, żółty czy turkusowy. Szkółki piłkarskie przeznaczone dla dziewcząt funkcjonują w coraz większej liczbie miast i nie narzekają na brak chętnych. Dziewczynki mogą rozpocząć regularne treningi pod okiem profesjonalnych szkoleniowców już w wieku pięciu lat. Młode zawodniczki przyjmowane są do szkoły po sprawdzeniu ich umiejętności. W tym celu najczęściej szkoła organizuje trening próbny, podczas którego małe kandydatki na piłkarki prezentują swoje umiejętności. Umiejętności to jednak nie wszystko. Dziecko musi być w pełni zdrowe, wyczynowe uprawianie sportu to bowiem duży wysiłek dla organizmu. Bycie członkiem drużyny sportowej pozwala wyrobić młodym zawodniczkom takie cechy, jak umiejętność pracy w zespole, ale też wyzwala ambicje oraz wzmacnia poczucie integracji z innymi zawodniczkami.

Kobiece sukcesy

Profesjonalna szkółka piłki nożnej sprawi, że ten sport stanie się prawdziwą pasją małych zawodniczek i nauczy je skutecznie dążyć do wyznaczonego celu. Zasady fair play oraz umiejętność ponoszenia porażek i wyciągania z nich wniosków, przydatne są nie tylko w sporcie, ale też w wielu sytuacjach życiowych. W Polsce płeć piękna zaczęła grać piłkę na początku dwudziestego wieku, a polska reprezentacja ma na koncie wiele sukcesów. Klubów i szkół, w których swoją nietypową pasję mogą realizować dziewczynki jest coraz więcej. Piłka nożna już dawno przestała być domeną jedynie mężczyzn. Wiedzą o tym producenci strojów i butów sportowych, którzy produkują korki dla dzieci w wersjach dla obu płci. Dziewczęta mogą wybierać w dużej ofercie lanków – butów przeznaczonych do gry na hali sportowej, turfów – które sprawdzą się zarówno na sztucznej nawierzchni, jak i murawie pokrytej śniegiem oraz korków – idealnych do gry na naturalnej lub sztucznej trawie.

Powrót do góry