Dlaczego wszyscy pamiętają o Marku Bresciano? Człowiek w czarnych butach w stylu Adidas Mundial Team

Dlaczego wszyscy pamiętają o Marku Bresciano? Człowiek w czarnych butach w stylu Adidas Mundial Team

W jaki sposób można zapisać się na kartach historii piłki nożnej, mimo że nie wygrywa się turnieju, nie zdobywa medalu, ani też nie święci się sukcesów ze swoją reprezentacją narodową? Przykładem na to jest Mark Bresciano, australijski zawodnik, który miłymi gestami, waleczną postawą na zawsze pozostał w pamięci zagorzałych fanów piłki nożnej.

Synonim waleczności i klasyki w australijskim wydaniu

Mark Bresciano, pomocnik z Krainy Kangurów byłby jednym z wielu zwykłych pomocników, którzy nie wybili się ponad przeciętność, gdyby nie kilka gestów, zachowań, a nawet samego usposobienia do swojego zawodu. Choć w jego żyłach płynie włosko-chorwacka krew, to całe swoje serce oddał australijskiej piłce. Jeden sezon w National Soccer League wystarczył, aby rozpocząć karierę w Europie. Najpierw Empoli FC, później Parma, US Palermo i Lazio Rzym. Zwieńczeniem kariery były występy w Al-Nasr Dubaj, klubu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Czy Mark Bresciano odniósł jakiejś niebywałe sukcesy, które pozwoliłyby zapisać mu się na kartach piłkarskiej historii? Otóż nie, choć wiele razy pomagał Australijczykom w awansie do Mistrzostw Świata, na których dumnie reprezentował swój kraj. Zapamiętany został jednak przez dwie rzeczy, jeden gest oraz sposób bycia na murawie, który zrozumieją tylko użytkownicy Adidas Mundial Team.

Gest, który uczynił go cichym bohaterem

Mecz pierwszej kolejki turnieju Mistrzostw Świata odbywający się w Brazylii w 2014 roku. Spotkanie Australia –Chile, obie jedenastki wychodzą na murawę, każdy z zawodników wyprowadza także dziecko z oficjalnej eskorty. I w tym momencie Bresciano został bohaterem Internetu, ponieważ pomógł zawiązać sznurowadło poruszającemu się o kulach chłopcu. Fotografia tej chwili momentalnie obiegła cały świat!

Ówczesny weteran Serie A wybiegł w tym spotkaniu na pozycji obrońcy, a turniej w Brazylii okazał się jego ostatnią wielką imprezą w karierze. Tym skromnym, ale bardzo wymownym i wzruszającym gestem Bresciano pokazał się od dobrej strony na brazylijskich boiskach. Niestety sukcesu na boisku wraz z kolegami nie udało się mu osiągnąć.

Styl klasyczny, stylem Łysego kangura

Kibice zapamiętali popularnego Łysego w drużynie kangurów z klasycznej stylizacji na boisku. Nie chodzi w tym przypadku o fryzurę! Mark Bresciano od początku do końca swojej kariery był wierny jednej barwie butów sportowych. Występował zawsze w czarnym obuwiu, bardzo podobnym do modelu Adidas Mundial Team. To niewiarygodna rzadkość na tle pozostałych piłkarzy, którzy byli skłonni wybrać bardziej fantazyjne kolory swoich butów.

Postawa Bresciano była bardzo miłym ukłonem w stronę klasyki. Adidas Mundial Team, to alternatywa dla wszystkich, którzy chcą prezentować się na murawie jak wspomniany australijski piłkarz. Klasyczne trzy białe paski, czarna skóra i komfortowe ułożenie stopy, to tylko kilka znaków rozpoznawczych Adidas Mundial Team, które skłaniają do ich nabycia. Marka Adidas produkuje je od wielu lat, nic nie zmieniając. W końcu sprawdzonych rozwiązań nie zmienia się, tylko powiela.

Powrót do góry