Korki – buty na miarę!

Korki – buty na miarę!

Piłka nożna to dyscyplina, która nigdy nie wyjdzie z mody. Jej zaletą jest to, że można zacząć ją trenować w bardzo młodym wieku. Do tego celu wystarczy piłka, chęć i umiejętność poruszania się na dwóch nogach. Dzieciom, które sport zaczynają traktować poważnie przyda się także odpowiedni strój sportowy, a zwłaszcza korki dla dzieci.

Najlepiej małemu piłkarzowi kupować obuwie renomowanych firm, które są gwarancją wygody, pozwalają szybko biegać, a także chronią przed kontuzją. Wybierając korki dla małego następcy Lewandowskiego czy Messiego, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, z czego zostały wykonane podeszwy. Ich dobra przyczepność do podłoża to jeden ze składników sukcesu w sporcie. Zarówno korki dla dzieci, jak i dla dorosłych dzielą się na kilka rodzajów. Lanki, idealnie sprawdzają się w grze na trawiastej murawie. Są idealne jako pierwsze buty, bowiem gumowa podeszwa stanowi większą ochronę przed kontuzjami, są bezpieczniejsze przy bezpośrednim kontakcie z innym zawodnikiem niż tradycyjne wkręcane korki, wykonane z plastiku lub metalu.

Postaw na jakość

Decydując się na zakup butów sportowych dla dzieci warto kupić te renomowanych światowych firm, bo tylko one są gwarancją wysokiej jakości. Choć piłka nożna nierozłącznie kojarzy się z murawa, to należy pamiętać, że gra się w nią także w halach oraz na Orlikach, czyli na różnych powierzchniach, a każda z nich wymaga innego obuwia sportowego. Turfy to specyficzne korki dla dzieci, przeznaczone do gry na sztucznej powierzchni, doskonale sprawdzają się właśnie na Orlikach i na innych twardych nawierzchniach – zamrożonych lub przeciwnie, nagrzanych słońcem. Turfy mają charakterystyczną podeszwę, jest na niej więcej wypustek niż w typowych korkach, ale są mniejsze i gęsto rozmieszczone. Wpływa to nie tylko na lepszą przyczepność do podłoża, ale również na komfort użytkowania. Małego piłkarza, który nie chce robić sobie przerwy w dążeniu do kariery, warto też zaopatrzyć w buty do gry na hali, czyli halówki. Ich płaskie, wykonane z gumy kauczukowej podeszwy sprawiają, że buty te doskonale sprawdzają się na płaskich powierzchniach, ale nie są polecane do gry na murawie czy sztucznej trawie.

Liczy się rozmiar

Dzieciom często kupuje się obuwie nieco większe od rozmiaru ich stopy, ale w przypadku butów do gry w piłkę nożną, nie jest to dobre rozwiązanie. Powinny one bowiem ściśle przylegać do stopy, co gwarantuje stabilizację i bezpieczeństwo podczas gry. Brak wolnej przestrzeni pomiędzy butem a stopą pozwala też małemu piłkarzowi lepiej „czuć” buty i – co się z tym wiąże – mieć lepszą kontrolę nad swoimi ruchami podczas gry. Nie warto więc oszczędzać na profesjonalnym obuwiu dla małych piłkarzy. Dobrze dobrane lanki, turfy czy korki dla dzieci mogą mieć duży wpływ na sukcesy sportowe, ale też na motywację do uprawiania tej dyscypliny. Nie tylko sztuka, ale i sport wymaga poświęceń, dlatego nie należy oszczędzać na profesjonalnych, markowych butach do gry w piłkę nożną. Bramki się same nie strzelą!

Powrót do góry