Powrót do klasyki, czyli odświeżenie modelu Adidas Mundial Team

Powrót do klasyki, czyli odświeżenie modelu Adidas Mundial Team

Jedne z najbardziej rozpoznawalnych i produkowanych od wielu lat modeli obuwia sportowego autorstwa marki Adidas. Buty Adidas Mundial Team niegdyś stanowiły podstawowy element wyposażenia każdego piłkarza. W czym drzemie sukces tego klasycznego obuwia? Dlaczego właściciele Adidas zdecydowali się na ich odświeżenie i ponowną kampanię marketingową?

Ponadczasowość Adidas Mundial Team

Czerń oraz trzy białe paski, to zarówno kolory jak i motyw, który nierozerwalnie kojarzy się z marką Adidas. Dziś to zestawienie nawiązuje do klasycznych produkcji pod egidą braci Dasslerów. Obecnie projektanci lubują się w jaskrawej kolorystyce obuwia sportowego, co też widać po piłkarzach biegających po murawie. Sporadycznie można spotkać zawodnika, który występuje w klasycznych czarnych korkach. Prędzej spotkamy kogoś w białym, żółtym lub wielobarwnym obuwiu.

Skąd wziął się kolejny raz boom na Adidas Mundial Team? To co za nimi przemawia, to ich wybitna trwałość oraz wysoki komfort użytkowania, który zapewnia jedno z najlepszych osiągnięć giganta odzieżowego z Niemiec. Mianowicie chodzi o wspaniałą skórzaną cholewkę, która spisuje się bardzo dobrze praktycznie w każdych warunkach atmosferycznych.

Adidas Mundial Team najpopularniejszym modelem ze stajni Adidas

Producent wskazuje, że najlepiej zastosować Adidas Mundial Team w przypadku rozgrywek na sztucznej nawierzchni. Ich trwałość, odczuwalna wygoda i ponadczasowość sprawiły, że te buty są szczególne dla wielu fanatyków piłki nożnej. W końcu to klasyczne i „niezniszczalne” buty piłkarskie, które są produkowane nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat! Zarówno, bramkarze, obrońcy, pomocnicy czy napastnicy, buty Adidas Mundial Team spisują się bardzo dobrze na każdej pozycji na boisku.

Adidas Mundial Team są wykonane ze skóry naturalnej o super miękkości, a podeszwa została zaprojektowana w ten sposób, aby uzyskać maksymalną wytrzymałość i optymalną przyczepność. Cholewka jest stworzona z miękkiej, naturalnej skóry kangura, a wysoka pięta gwarantuje wystarczającą ochronę stawu skokowego. Producent zadbał o symetryczny układ sznurowania. Prawdziwą siła Adidas Mundial Team jest ich uniwersalność.

Jak prawidłowo pielęgnować obuwie Adidas Mundial Team

Wytrzymałość butów Adidas Mundial Team stoi na bardzo wysokim poziomie, ale aby utrzymać ich estetyczny wygląd należy zadbać o odpowiednią pielęgnację. Przede wszystkim czynność tą należy przeprowadzać systematycznie. Delikatne czyszczenie wilgotną szmatką lub szczoteczką powinno wystarczyć na wszelkie zabrudzenia. Z kolei suchą szmatkę należy stosować w przypadku zewnętrznej części cholewki.

Co z nieprzyjemnym zapachem wewnątrz buta? Najlepiej włożyć do środka suchy, dobrze wchłaniający papier, który zbierze wilgoć. Po tych wszystkich czynnościach należy pozostawić obuwie do samoczynnego wyschnięcia, w miejscu z dobrą cyrkulacją powietrza. Unikajmy bezpośredniego ciepła bijącego od grzejnika, pieca czy też słońca. W momencie, gdy Adidas Mundial Team będą suche, można je wypastować środkiem do skóry naturalnej.

Powrót do góry