Pozycja na boisku a ochraniacze piłkarskie

Pozycja na boisku a ochraniacze piłkarskie

Czy wiedziałeś, że ochraniacze piłkarskie powinno się dobierać nie tylko ze względu na rodzaj gry lub typ, jaki oferują producenci, ale przede wszystkim ze względu na pozycję na jakiej grasz lub gra Twoje dziecko? Jeśli nie zdawałeś sobie z tego sprawy, w poniższym artykule postaramy się przybliżyć Ci ten temat.
Mamy nadzieję, że poniższy tekst pozwoli Ci wybrać odpowiednią ochronę, zarówno dla siebie, jak swojego dziecka. Grając w piłkę nożną, zapewne zdajesz sobie sprawę z faktu, że na boisku liczą się nie tylko umiejętności, ale także wiele innych czynników, które bardziej lub mniej wpływają na wynik meczu. Jednym z nich są ochraniacze piłkarskie, które każdy zawodnik powinien mieć na swoich nogach. Zanim wybierzesz odpowiednie, przyjrzy się sam sobie. Odpowiedz sobie na pytanie – jaki rodzaj gry lubisz oraz na jakiej pozycji grasz. Odpowiedzi na te pytanie pozwolą Ci dobrać odpowiednie “deski”.

Pozycja na jakiej grasz a wybór ochraniaczy

Jeśli jesteś zawodnikiem, który gra w defensywie, powinieneś zainwestować w bardzo wytrzymałe ochraniacze piłkarskie, które będą w stanie ochronić atak napastnika. Obrońcy, a w szczególności stoperzy profesjonalnie grający w piłkę nożną wybierają najczęściej ciężkie ochraniacze na golenie, połączone z tymi na kostkę. Pomimo tego, że są one mniej wygodne niż inne rodzaje, zapewniają tym zawodnikom najlepszą ochronę.
Kolejną grupą zawodników są pomocnicy. Gracze Ci mogą pozwolić sobie na lżejsze, bardziej owalne ochraniacze, które nie krępują ruchów podczas gry. Lekkość ochraniaczy pozwala im na walkę na polu przeciwnika w ofensywie, jak również obronę własnej bramki.
Napastnicy, czyli zawodnicy najbardziej znienawidzeni przez drużynę przeciwną muszą pamiętać o szybkości na boisku. Nie mogą zatem posiadać ochraniaczy, które utrudniałyby im bieganie po boisku. Powinni zatem wybrać lekkie, jednak szerokie ochraniacze, które poza goleniem powinny osłaniać także boczną część nogi. Tego rodzaju ochraniacze piłkarskie produkują wiodące marki, takie jak Adidas. Wspomniana osłona pozwala bez obaw atakować przeciwnika, nie martwiąc się o wślizgi czy inne ataki ze strony defensywy drużyny przeciwnej. O podobne ochraniacze powinni zadbać również bramkarze. Co prawda nie wchodzą oni tak często w kontakt z przeciwnikiem, nie mniej jednak nie powinni ograniczać sobie ruchów ciężkimi osłonami.

Ochraniacza koniecznością na każdym meczu

Nawet, jeśli Twoja gra opiera się na kopaniu piłki z kolegami, lepiej, żebyś posiadał osłonę na golenie. Nie muszą być one profesjonalne, ale lepiej, żebyś miał je na nogach. Zdarza się bowiem, żę w kolegów wstepuje duch rywalizacji, przez co przestają panować nad sobą i nie uważają. Zamiast piłki mogą kopnąć Ciebie. Może skończyć się na siniaku czy zadrapaniu, ale zdarzyć się może również, że odniesiesz poważniejszą kontuzję, która wyeliminuje CIę z życia zawodowego i prywatnego na dłuższy czas. Zapewne nie chciałbyś, aby coś takiego nastąpiło. Dbaj zatem o siebie – biegnij do sklepu po ochraniacze.

Powrót do góry