Z kim warto grać w piłkę nożną?

Z kim warto grać w piłkę nożną?

Piłka nożna to dobry sport, dzięki któremu można poprawić swoją kondycję, a także zadbać o relacje z ludźmi. Regularne spotkania po to, aby pograć, są ciekawą alternatywą dla zwykłych wizyt w domu, na kawie. Trzeba tylko skompletować drużynę i już można czerpać korzyści ze wspólnej aktywności.

Wybieraj ludzi, którzy współpracują

Kiedy będziesz wybierał zawodników do swojej drużyny, pamiętaj, aby oceniać ich nie tylko pod względem umiejętności. Oczywiście, są one na pewno mile widziane, ponieważ każdemu zależy na tym, aby mecze były jak najciekawsze i aby można było wygrywać z innymi zespołami. Weź jednak pod uwagę również charakter danej osoby. Jeśli nie znasz jej dobrze i nie możesz od razu ocenić, czy dobrze będzie się Wam współpracowało na boisku, to po prostu sprawdź przez jakiś czas, czy rzeczywiście macie dobry kontakt podczas gry. Osoby, które chcą wszystko robić same podczas meczu, nie podają piłki i są egoistyczne, lepiej jest wykluczyć z drużyny. Mogą bowiem popsuć całą zabawę, a przecież nie chodzi tylko o wygrane. Poza tym piłka nożna to sport zespołowy, więc Twoi koledzy z drużyny powinni umieć współgrać z innymi. Dzięki temu będziecie się lepiej dogadywać podczas gry.

Po co chcecie grać?

Ważne, aby zadać sobie pytanie, po co chcesz grać. Czy ma być to okazja do spotkań, odreagowania i odrobiny rozrywki? Czy chcesz za wszelką cenę stworzyć silny zespół, który będzie walczył o kolejne nagrody w jakichś ligach amatorskich? Zastanów się, co dla Ciebie jest istotne. By sport łączył, a nie dzielił ważne są nie tylko umiejętności, ale też podejście do ludzi. Czasami może się okazać, że ktoś z Twojej drużyny będzie nieco słabszy albo będzie miał gorszy okres, nie skreślaj go od razu. Najpierw pomyśl, czy nie ma innych zalet, które czynią go dobrym zawodnikiem. Może mocno angażuje się w każdy trening? To na pewno wielki plus. Jeśli ktoś nie sprawdza się podczas meczów, to możecie spróbować poświęcić mu więcej czasu podczas drużynowych ćwiczeń. Być może też winę za niepowodzenia ponosi nieodpowiednia pozycja, na której zwykle stoi.

Liczy się zaangażowanie

Doceniaj kolegów, którzy chętnie angażują się nie tylko podczas meczów, kiedy to każdy chce zabłysnąć, ale także podczas treningów. Niektórym może się wydawać nieistotne bywanie na ćwiczeniach zespołu, a za to chętnie pojawiają się na każdym meczu ligowym. W każdej dyscyplinie jest jednak tak, że aby wygrywać, trzeba najpierw trenować. Nim piłka meczowa wpadnie do bramki, trzeba wiele godzin spędzić na dopracowywaniu umiejętności technicznych i taktyki. Ważne jest także zgranie zespołu, więc osoby, które nie bywają na treningach powinny zostać o tym uświadomione. Im przecież też na pewno zależy na dobrych wynikach całego teamu. Może więc zmobilizują się, aby częściej bywać na ćwiczeniach, kiedy uczycie się współpracować i wzajemnie wyczuwać swoje ruchy. Gdyby piłkarze zawodowi nie trenowali razem, nikt nie chciały oglądać meczów w telewizji. To, że piłka meczowa leci prosto w okno bramki, jest naturalną konsekwencją dobrej, spójnej gry. Jeśli tego elementu brakuje, to gole zdobywa się z wielkim trudem, a często jest to wręcz niewykonalne, kiedy za przeciwnika ma się bardziej zgraną drużynę rywali.

Powrót do góry